NAPLNETISKARNY

tiskárny, velkoformátový tisk

Vytvořte úžasnou vizitku

Chcete, aby vás navržená vizitka důstojně reprezentovala? Aby se nedostala do koše, musí upoutat pozornost a prezentovat se co nejlépe. Chcete-li dosáhnout tohoto účinku, musíte se postarat o několik parametrů.

 

Lesklá nebo matná? Volba je na Vás!

Pro váš design bude stejně důležité, zda jsou vizitky vytištěny na matném nebo lesklém papíře. Nejčastějším řešením je použití hladkého bílého papíru ve zvolené hmotnosti, který je pak pokryt fólií odpovídající textury. To, zda jsou vizitky lesklé nebo matné, bude pro vás při navrhování určitě důležité. Nezapomeňte, že profesionální on-line tiskárna vám umožní spojit tyto dvě vlastnosti.

 

Změňte všechna písma na zakřivená!

Důležitým rozhodnutím při vytváření vizitek je výběr písem. Budete určitě používat některé vlastní písma. Pravděpodobnost, že je vaše oblíbená digitální tiskárna je má na svém počítači, je poměrně malá. Z tohoto důvodu nezapomeňte převést všechna použitá písma na křivky. Tato možnost je poskytována společností Adobe Photoshop a Adobe Illustrator. Pokud tento krok vynecháte, existuje velká pravděpodobnost, že grafický program používaný v tiskárně nahradí vybraná písma jiným.

 

Zahrňte všechny základní informace        

Jakmile začnete navrhovat, nezapomeňte na všechny relevantní informace, které byste měli dát na vizitku. Nezapomeňte, že místa je málo a obsahu, který musíte odhalit, je poměrně dost. V závislosti na průmyslu a práci, kterou váš zákazník vykonává, se tento seznam mírně liší, nicméně základní údaje, které by měla obsahovat dobře navržená vizitka, jsou neměnné. Mezi nimi jsou takové informace jako:

  • jméno majitele vizitky,
  • stávající pozice,
  • název společnosti,
  • logo společnosti,
  • adresní údaje,
  • kontaktní údaje.

Nezapomeňte také dodržovat určité standardy týkající se velikosti vizitky. Nejběžnější vizitky mají velikost 90 x 50 mm. Pokud se staráte o originalitu, můžete být v pokušení změnit tyto parametry, ale nezapomeňte, že to má své důsledky. Standardní velikost vizitek je přizpůsobitelná pro kartotéky. Pokud ji potenciální protistrana vašeho klienta používá, může se nestandardní vizitka stát zdrojem jeho podráždění a v nejhorším případě se okamžitě ocitne v koši. Pokud vám záleží na originalitě, raději se zamyslete nad netriviálním grafickým designem a zároveň zůstanete u standardních velikostí vizitky.

 

Nezapomeňte na bezpečném poli

Když už mluvíme o užitkové grafice a velikosti samotné vizitky, nezapomeňte do svého návrhu přidat tzv. přesah. Jedná se o vzdálenost od okraje vizitky, která bude během dokončovacích procesů odříznuta. Špatně připravený soubor může vést ke tomu, že důležitá část vizitky bude odstřižena. Z tohoto důvodu byste měli zvětšit nebo“ vytáhnout“ pozadí vizitky mimo cílovou hranu tisku. Toto zvýšení by mělo být asi 5 mm na každé straně, nicméně vše závisí na stroji, který bude použit k ořezání vizitek. Před objednáním tisku, ať už v online tiskárně nebo v té stacionární se ujistěte, jaké přesahy jsou v této konkrétní společnosti vyžadovány. Pravdou je, že dobrá tiskárna by před realizací objednávky měla ověřit, že do projektu byly zapracovány adekvátní přesahy, nicméně pro jistotu toho, že konečný výsledek bude přesně takový, jak chcete, doporučujeme, aby jste si to zkontrolovali osobně.

 

Buďte přesní a nezapomeňte na kreativitu!

To už jsou všechny naše tipy! Při navrhování užitečné grafiky nikdy nezapomeňte na technické měření vaší práce. Samozřejmě, že vaše kreativita a vynalézavost mají neocenitelnou hodnotu, nicméně zanedbáním technické korektnosti a přesnosti můžete svůj projekt odsoudit k porážce. Použijte naše návrhy v praxi a určitě nebudete zklamáni. Pokud však máte pochybnosti, můžete svůj projekt poslat do tiskárny, kde byste chtěli vytisknout své vizitky. Specialisté v oblasti tiskových služeb jistě rádi zkontrolují váš projekt a poskytnou vám rady ohledně technických řešení s žádostí o případné opravy. Nebojte se zeptat! V případě potřeby napište nebo zavolejte své oblíbené tiskárně, která vám vytiskne krásné, ale levné vizitky.

Nierozpoznany wyraz
×
wizytka
wizytką

dodaj do słownika
Nierozpoznany wyraz
×
Brak propozycji

dodaj do słownika

Martin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top