NAPLNETISKARNY

tiskárny, velkoformátový tisk

První vizitka – průvodce

Jednou z možností objednání vizitek pro svou společnost je použití hotových návrhů s individuálním přizpůsobením grafikem. Toto řešení má několik výhod. Za prvé uvidíme, jakou grafickou úroveň prezentuje daná stránka. Za druhé si můžeme vybrat projekt, který vyhovuje naší společnosti a našemu vkusu. Za třetí, grafik může projekt volně přizpůsobit našim očekáváním. Za čtvrté, pokud máme k dispozici grafika, nemusíme nic vědět o projektování a grafických programech. Takže můžeme okamžitě vidět, jak bude naše vizitka vypadat. Projekty vizitek s individuálním přizpůsobením je opravdu dobrým řešením.

 

Velikost vizitek nabízené tiskárnami

Standardem jsou dvě velikosti vizitek 90 x 50 mm a 85 x 55 mm. Materiály s takovými formáty lze objednat téměř kdekoli. Některé tiskárny také standardně nabízejí jiné velikosti. Lze se setkat například se čtverci o délce strany 65 mm nebo podlouhlými obdélníky o stranách 85 x 25 mm.

Specifická velikost je 85 x 54 mm. Tyto strany lze nalézt u plastových vizitek. Jedná se o standardní velikost kreditních karet.

Jsou také možné vlastní velikosti přizpůsobené našim individuálním potřebám. Speciální tiskárny a tiskárny specializované na vlastní vizitky jsou schopny dokončit jakoukoli objednávku. Nejčastěji však touha po skvělých vizitkách pomíjí po obdržení cenové nabídky, vytvořené na základě písemných požadavků (a toto platí pro všechny požadavky, nejen pro velikost papíru)

 

Materiály, z nichž se vyrábějí vizitky

Vizitka může být vyrobena ze všeho. Na internetu najdeme spoustu příkladů vizitek vyrobených z různých materiálů. Mezi nimi jsou samozřejmě nejoblíbenější papírové, ale najdeme i vizitky vyrobené ze dřeva, kovu, gumy nebo plastu.

Papír Křída matná 350 g je nejoblíbenějším materiálem, z něhož jsou vytvářeny vizitky. Tato volba bude vždy nadčasová a nikdy nevyjde z módy. Ostatní papíry jsou ozdobné papíry, s texturou, barvené ve hmotě, perleťové, kovové.

Materiál, který si také zaslouží pozornost, je multiloft, tedy vícevrstvé spojení s barevnou střední vrstvou.

 

Zušlechtění na vizitkách

 

K standardním zušlechtěním vizitek patří: 

  • lesklý laminát – bezbarvá fólie silně odrážející světlo
  • matný laminát – bezbarvá fólie odrážející rozptýlené světlo
  • saténový laminát – bezbarvá fólie odrážející rozptýlené světlo a sametová na dotek
  • selektivní UV lak v kombinaci s matným nebo saténovým laminátem – vybrané prvky silně odrážejí světlo
  • zlacení nebo stříbření v kombinaci se saténovým laminátem – kovová barva nebo fólie na určitých místech

 

Nestandardní zušlechtění:

  • flok – barevné chmýří umístěné na vybraných místech
  • štancování – vyřezávání do specifikovaného nepravidelného tvaru
  • brokátování – nanesení barvy s brokátem na konkrétní místo
  • 3D tisk – barva, která poskytuje reliéfní efekt

 

Martin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top